ZAGADKA (środowiskowa)

9 Czer

Daje satysfakcję, choć odbywa się bez materialnego wynagrodzenia. Jest podejmowany z myślą o innych, choć służy spełnieniu własnych pragnień , bo napełnia wykonawcę poczuciem sensu i uznaniem ze strony innych.

Już P.T. Czytający zgadują, że chodzi o wolontariat – rzecz znaną od początku świata, choć w jego historii przybierający  różne formy.

Teraz dla rozluźnienia po pierwszej części , kilka ogólnych refleksji. Tym, kto   się podejmuje wysiłku na rzecz ludzi  niezwiązanych z nim węzłami rodzinnymi,  mogą kierować liczne pobudki:  chęć bycia użytecznym, potrzeba kontaktu,   nadzieja zdobycia nowych doświadczeń, względy religijne. Ale dla podjęcia tego wyzwania same  te intencje nie wystarczą, muszą być skojarzone z takimi przymiotami kandydata, jak:  pozytywne nastawienie do ludzi, cierpliwość, odpowiedzialność, obowiązkowość, punktualność, umiejętność dzielenia się z innymi.

Ostatnio, z powodów, które tu zataję, przeglądałam internetowe strony Lublin – Miasto Inspiracji, które dotyczyły tutejszych pisarzy i  ja już wiem. A teraz dla Państwa druga część zagadki: który z nich jest wolontariuszem?

Nagrody nie ustanawiam. Myślę, że sam zdrowy śmiech wystarczy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: