ŚWIĘTO LUBELSKIEJ LITERATURY

11 Paźdź

Jak to dobrze, że ten e-mail został wysłany do mnie jeszcze 8 października (sobota) o godz. Godz. 14. 43. I że jeszcze nocą po powrocie z Konfrontacji zajrzałam do skrzynki internetowej. Dzięki temu zdążyłam się przygotować do ŚWIĘTA LUBELSKIEJ LITERATURY i już od samego poranka 9 października i ja mogłam się włączyć w jego obchody.

W niedzielne przedpołudnie sąsiad mi się kłania, a widząc mnie taką uroczystą, pyta: do kościółka? –Nie – bezwstydnie odpowiadam. To z okazji ŚWIĘTA LUBELSKIEJ LITERATURY, na co usłyszę tylko jego przeciągłe aaaa….

Jeśli mnie spotkaliście wczoraj (10 października) w eleganckim stroju, uroczystej postawie i wyrazem zadowolenia na twarzy, to nie myślcie, że miałam właśnie imieniny, o których zapomnieliście. Albo urodziny, o których ja sama wolałabym zapomnieć. To ŚWIĘTO LUBELSKIEJ LITERATURY. Podobnie będzie dzisiaj (wtorek 11 października). Nie zrezygnuję z celebrowania ŚWIĘTA LUBELSKIEJ LITERATURY także we środę (12 października). Może nawet z tej okazji wypiję lampkę wina pod kilka niewielkich tartinek, żeby mieć bankietowy posmak. Też mi się przecież coś należy. W czwartek chyba jeszcze wywieszę na balkonie flagi: biało czerwoną i niebiesko-żółtą, jako akcent wzmacniający międzynarodowy charakter tego wydarzenia, bo to przecież ŚWIĘTO LITERATURY POLSKIEJ WE LWOWIE. Po czym „umordowana, lecz szczęśliwa” zamknę długie odchody.

Niestety, czuję, że po tak długim rozkoszowaniu się ŚWIĘTEM LITERATURY POLSKIEJ ogarnie mnie poorgazmowy smutek. Przeczekam w nim do następnego czwartku, czyli dnia, w którym mają się teraz odbywać zebrania SPP Oddział Lublin (i w których od początku bezprzykładnie uczestniczę). Mam nadzieję, że wówczas beneficjenci ŚWIĘTA LUBELSKIEJ LITERATURY WE LWOWIE , fetujący je – w przeciwieństwie do mnie – po drugiej stronie granicy, zechcą złożyć nam relację z jego przebiegu (od 9 do 13 października). Z wręczenia II Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Józefa Łobodowskiego (ufundowanej przez Lubelski Oddział SPP , Fundację Willla Polonia i Stowarzyszenie Polska –Wschód). Nie omieszkają pokazać zdjęć z promocji książki „Przeciw upiorom przeszłości” (Wyd. Test Lublin i Astrolabia Lwów) oraz spotkań z ukraińskimi czytelnikami i pisarzami. A nade wszystko zechcą odpowiedzieć na szereg pytań związanych z tym, dlaczego część członków tego Oddziału – mimo udziału w zebraniach – o ŚWIĘCIE LITERATURY LUBELSKIEJ we LWOWIE dowiaduje z e- maila wysłanego pół dnia przed jego rozpoczęciem. Wcześniej zaś musi trwać w kompletnej niewiedzy i obywać się świadomością, że pod latarnią najciemniej.

Reklamy

Komentarze 2 to “ŚWIĘTO LUBELSKIEJ LITERATURY”

  1. Grzegorz Filip Październik 13, 2016 @ 6:30 pm #

    Koleżanka sobie ironizuje, dowcipkuje, a to jest bardzo poważna sprawa…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: